Visada svajoji apie nuosavą verslą? Ar tiesiog nori „prisidurti“ papildomų pinigų prie turimų? Yra tam daugybė būdų, bet noriu pakalbėti apie prekybą internetu. Tikriausiai jau jei skaitai šį straipsnį esi kažką girdėjęs ar girdėjusi apie žmones, kurie prekiauja internetinėse parduotuvėse ir uždirba pavydėtinus pinigus? Ir dabar pagalvojai laikas pradėti ir man, bet nuo ko pradėti? Kiek man reikės į tai investuoti laiko ir pinigų? Kaip atrasti kuo prekiauti? Pabandysiu jums parodyti kelią, kurį praėjau su savo klientais ir su savo elektroninės komercijos verslais, kurie veikia iki šiol .
Situacija tokia, Jūs nusprendėte, kad norite turėti tokį verslą, bet nežinote nei nuo ko pradėti, nei kiek jums reikės žinių ir pinigų. Pirmiausia, aš Jums siūlau nuspręsti kuo prekiausite. Tai darykite ne aklai pagal patinka ar nepatinka, o pagal rinkos poreikį, ko jai reikia. Tarkime nusprendėte prekiauti puodeliais. Galiu iškart atsakyti deja, bet pardavimų daug čia nesulauksite, o investicijos į reklamą bus milžiniškos. Klausiate kodėl? Apsidairykite, puodeliais prekiaujama visur, žinau jog manote, kad jūsų puodelis unikalus, tačiau kiek tokių puodelių su unikalumu yra? Vėlgi unikalu nereiškia, kad pirks, nes tokių daiktų yra labai daug, o jei tai puodelis, kuris yra beveik visur, tokį unikalumą turėti yra labai sudėtinga, ypač kai neturite jokių žinių. Todėl nesiūlau rinktis produktų, kurie yra plačiai pardavinėjami.
Kitas pavyzdys: marškinėliai. Jei rasite tokius, kurie tikrai bus unikalūs savo dizainu ar medžiaga, tikriausiai Jums pavyks. Bet ši niša reikalauja didelių žinių, kantrybės ir pinigų. Rinkitės rinkoje mažai populiarius produktus, kurių nepardavinėtų prekybos tinklai ar didžiosios interneto parduotuvės. Tuomet atsiranda klausimas, ką rinktis konkrečiai. Sunku atsakyti konkrečiai, mes visada sakome imate ir testuojate ar rinkai to reikia, ar ne. Galite pasirinkti paprasčiausią kelią. Eikime į Aliexpress parduotuvę išsirinkime produktą, kuris turi daug pardavimų ir nėra plačiai žinomas Lietuvoje, peržiūrėkime jo atsiliepimus, kad turėtumėte iš ko suprasti kas tai per produktas, ir pateikite jį rinkai. Jei atsiras susidomėjusių ir norės nusipirkti, tik tada pradėkite ieškoti tiekėjo ir vykdykite kitus procesus, apie kuriuos dabar ir rašysiu .
Tarkime, kad Jūs išsirinkote produktą, jį ištestavote ir rinkai jis patiko atsirado bent keletas norinčių pirkti jį. Dabar mums reikia susiskaičiuoti, kiek mums lieka pelno nuo to produkto. Pavyzdžiui, mes pasirinkome pardavinėti marškinėlius, kuriuos įsigyti iš tiekėjo mums kainuos 5 eurus. Reiškiasi vienos maikutės savikaina yra 5 eurai. Papildomai reikėtų skaičiuoti lėšų surinkimo sistemos mokestį, kuris dažniausiai bus apie 1-2 eurą. Jau kaina pakyla turime 7 eurus. Taip pat pridėti reiktų mokesčius, tai prisidės dar apie 2-3 eurus. Turime 10 eurų savikainą. Ir dar lieka įpakavimas ir kitos išlaidos . Dažniausiai ši suma gausis apie 12 eurų. Turime 12 eurų savikainą vienai maikutei. Todėl galime pradėti skaičiuoti kiek mums reikės išleisti reklamai ir kiek mums liks pelno jau po visko. Apie reklamą nekalbėsiu šiame straipsnyje. Tarkime išsiaiškinome, kad reklama pardavinėjant vieną prekę mums kainuos 5 eurus. Kaina išaugo iki 17 eurų savikainai. Tai tikrai didelė savikaina kaip marškinėliams, bet vėliau galėsite lengvai ją sumažinti, kai žinosite kiek per mėnesį parduodate, tokiu atveju galėsite užsakyti marškinėlių iš tiekėjo 1000 vnt ar daugiau ir gauti didmenos kainas. Marškinėlių kaina gali būti nesiekianti net euro. Bet dabar mes siekiame sukurti verslą ir uždirbti, kad ir mažą bet stabilų pelną. Taigi dabar turime 17 eurų savikainą, mums reikia nuspręsti kiek galime pridėti prie šios kainos, kad galėtumėm uždirbti. Patyrinėkite konkurentų kainas ir raskite vidurkį. Jei vis dėl to taip nutinka, kad visų kaina 18-19 eurų, tada stipriai pasvarstykite ar verta parduoti tokia prekę, bet jei vis dėl to kaina vyrauja nuo 25-30 eurų tokiems marškinėliams arba tokių kaip jūsų išvis nėra, siūlau rinktis vidurkį ir pardavinėti po 27 eurus. Jums liks 10 eurų pelno, o tai yra labai gerai.
Kitas etapas susikurkite turinį su savo preke, keletą nuotraukų ir video medžiagos, kuri būtų unikali ir tik jūsų, taip į Jus Facebook ir Google žiūrės kaip į rimtai norinčius pradėti verslą ir nekopijuotojus.
Susikūrus turinį laikas pradėti prekiauti. Pirmiausia susikurkite Facebook ir Instagram puslapius ir sutalpinkite visą turinį, kurį pasiruošėte. Tuomet paleiskite jau ištestuotą reklamą, kad pritraukti srautą. Padarykite pirmus pardavimus su Facebook ir Instagram ir tik tada kurkitės elektroninę parduotuvę (kai jau turėsite bent 10-20 pardavimų). Visą pelną investuokite į elektroninę parduotuvę. Negaiškite laiko kurdamiesi patys, Jūs darote verslą el. prekyboje, o ne mokotės programuoti, geriau susiraskite tos srities profesionalus ir taip gausite gerą produktą, kuris Jums veiks, nes tai yra labai svarbu. Gerai konvertuojanti interneto parduotuvė vienas iš sėkmės raktų Jūsų versle.
Toliau lieka tik tobulėjimas, naujų prekių ieškojimas ir didesni pardavimai . Sėkmės.
Aptarkime trumpai kiek visus šiuos etapus įvykdyti Jums reikės pinigų. Pirmiems pardavimams su reklama Jums užteks apie 200-300 eurų, juos įmanoma sugeneruoti ir nemokamai tada tai kainuos tik Jūsų produkto savikainą. Vėlesniame laikotarpyje prisidės vienkartiniai elektroninės parduotuvės kūrimo kaštai, jie sieks 500-1000 eurų. Už tokią sumą gausite gerai veikiančią paprastą el. parduotuvę su minimaliu SEO. Apibendrinant, tokį verslą pradėti galite su labai mažais kaštais ir verslui augant investuoti.